Dieta bogatoresztkowa u dzieci

sasint / Pixabay

Dieta bogatoresztkowa jest bardzo popularna wśród dorosłych, ale czy można ją też stosować u dzieci?

Czym jest dieta bogatoresztkowa?

Jest to dieta bogata w błonnik. Jemy na niej głównie pełnoziarniste produkty zbożowe, owoce i warzywa. Należy za to ograniczyć produkty bogate w tłuszcze, mięso i jajka. Taka dieta pomoże w problemach z układem pokarmowym i uchroni nas przed wieloma chorobami, a nawet rakiem! Jednak czy można ją stosować u dzieci?

Dieta bogatoresztkowa dla najmłodszych

Jedzenie bogate w błonnik można śmiało podawać maluchom. Dieta ta będzie dla nich jak najbardziej odpowiednia, jeśli podejdziemy do niej rozsądnie. Dzieci na takiej diecie (z resztą tak samo jak i dorośli) mogą się bardzo łatwo odwodnić. Błonnik wchłania duże ilości wody, przez co musimy pić jej znacznie więcej, niż normalnie. Jednak jeśli będziemy pilnować, żeby nasz maluch wypijał wystarczającą ilość wody, nie powinno być żadnych problemów w stosowaniu u niego diety bogatoresztkowej. Dziecko będzie mogło cieszyć się wszystkimi zaletami jedzenia w ten sposób i nie martwić się zdrowiem.