Internetowe kursy językowe

angielskiBardzo ciekawą metodą nauki obcego języka jest metoda internetowa. Kursy językowe przez Internet polegają na wykorzystaniu telefonii internetowej. Metoda ta jest skuteczna, jak każda inna pod warunkiem, że jak w przypadku każdej nauki języka obcego, konieczna jest motywacja, czas i samodyscyplina. W przypadku kursów językowych prze Internet kamera nie jest konieczna, zwłaszcza w przypadku osób dorosłych. W nauczaniu dzieci bezpośredni kontakt z nauczycielem jest bardziej ważny i lepiej nie rezygnować z kamery. Pod względem efektywności kursy językowe przez Skype’a nie różnią się od lekcji tradycyjnych. Oczywiście program tego rodzaju kursów językowych musi zawierać ćwiczenia rozwijające czytanie, pisanie i słuchanie. Nauka języka przez Internet zmieniła relację między nauczycielem a uczniem. Ważne jest też to, że można wybrać nauczyciela z dowolnego miejsca na ziemi, jest on dostępny globalnie. Ta forma kursów językowych najlepiej sprawdza się w przypadku ludzi młodych, którzy posiadają dużą sprawność w posługiwaniu się Internetem i nie mają oporów przed komunikacją na odległość