Popularność języka angielskiego na kursach językowych

angielski_samObecnie szkoły mają w swojej ofercie niemal każdy język, więc z pewnością brak odpowiedniego nie będzie dla nas przeszkodą w rozpoczęciu kursu. W licznych szkołach znajdziemy kurs angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego, hiszpańskiego i wielu, wielu innych. Niewątpliwie popularność danego kursu w szkole zależy od skali jego zasięgu. Niezaprzeczalnie najczęściej słyszanym językiem obcym w Polsce jest język angielski i dlatego to kursy angielskiego mają najliczniejszych słuchaczy. Nie wynika to raczej z tego, jakiej narodowości turyści odwiedzają nasz kraj, ale jakie kraje odwiedzają Polacy (lub do jakich emigrują). Dlatego nic dziwnego, że decydując się na szkołę językową wybierane najczęściej są kursy angielskiego. Niezaprzeczalnie również w życiu codziennym właśnie język angielski jest tym, z którym mamy najwięcej do czynienia. Oglądamy angielskojęzyczne filmy, kupujemy ubrania na których metki są opisane w języku angielskim i słuchamy muzyki głównie w tym języku.