Przepisy rowerowe o których możesz nie wiedzieć

MabelAmber / Pixabay

Wiele przepisów dotyczących przemieszczania się w ruchu drogowym dla rowerzystów są to rzeczy proste, których rowerzysta dowiedział się już w szkole, zdając egzaminy a kartę rowerową. Jednak droga jest miejscem gdzie nigdy nic nie jest do końca oczywiste, a najlepszą zasadą jaką należy się kierować jest ta ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.

Jazda rowerem przepisy o których możesz nie wiedzieć

1. Pieszy na drodze rowerowej ma prawo przebywać. Dzieje się tak pod warunkiem braku chodnika w pobliżu. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.
2. Można przejść przed z drogę z rowerem w nieoznaczonym miejscu, pod warunkiem, iż w pobliżu 100 metrów nie ma oznaczonego przejścia dla pieszych.
3. Kierujący rowerem, który skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża, nawet jeżeli nie znajduje się on na oznaczonym przejściu dla pieszych.

Mimo całkowitego poznania przepisów ruchu drogowego, należy zawsze zachować rozsądek i dostosowywać się do danych sytuacji.