Kursy językowe sposobem na utrzymanie kontaktu z językiem

english0Gdy wracamy ze stypendium w Stanach Zjednoczonych lub z wymiany międzynarodowej z Wielkiej Brytanii wydaje nam się, że władamy świetnie opanowanym językiem angielskim. Kurs angielskiego Warszawa w ogóle nas wtedy nie interesuje i wydaje się zbędny. Tymczasem powrót z zagranicy i skończenie studiów może oznaczać automatyczną utratę kontaktu z językiem obcym. Jest to pierwszy krok do utracenia tego, co zyskaliśmy przez wiele lat ciężkiej pracy i szlifowania języka na różnego rodzaju kursach angielskiego. Mimo, że znaliśmy ten język perfekcyjnie, po kilku latach może się okazać, że w najmniej odpowiednim momencie – na przykład, gdy musimy odbyć rozmowę kwalifikacyjną w języku obcym – mamy w głowie pustkę. Nie pamiętamy podstawowych słówek, a w kwestiach gramatycznych wahamy się przy każdym zdaniu. By nie dopuścić do takiej podbramkowej sytuacji, powinniśmy zapisać się na jeden z bardziej zaawansowanych kursów angielskiego. Dzięki temu nie tylko nie zatrzymamy się w rozwoju, ale będziemy piąć się w górę.