Wybór kursu językowego

english1Dla wszystkich oczywistym jest, że w dzisiejszych czasach bez znajomości języków obcych właściwie nie da się żyć. Najpopularniejszym językiem jest angielski, ale stale wzrasta zainteresowanie innymi językami, zwłaszcza francuskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, a ostatnio też szwedzkim. Wiele osób jednocześnie uczęszcza na kursy językowe z angielskiego oraz z drugiego języka obcego. Ważne jest, żeby wybrać odpowiednią szkołę językową czy odpowiedni poziom kursu językowego. Przy wyborze szkoły dodrze jest kierować się jej renomą i oczywiście opiniami kursantów. O poziomie szkoły świadczy też jej strona internetowa, system kwalifikacji na kursy, a także sposób przydziału do grup. Wybór rodzaju oraz intensywności kursu językowego musi uwzględniać indywidualne potrzeby danego kursanta. Osoby, którym zależy na szybkich postępach lub na zdaniu konkretnego egzaminu powinny wybrać kursy z minimum 6 godzinami lekcyjnymi tygodniowo. Natomiast w przypadku chęci utrzymania jedynie kontaktu z obcym językiem, wystarczą dwie lub cztery godziny tygodniowo.