Zbędne rzeczy w domu – zbiórka elektrośmieci Kielce

stux / Pixabay

Każdy ma w swoim domu wiele gratów, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Często te graty zalegają w piwnicach, na strychu, w garażu czy w schowkach i zajmują niepotrzebną przestrzeń. Niejednokrotnie śmieci te bo nie można inaczej nazwać rzeczy zużytych, zniszczonych i nie potrzebnych, nie nadają się do wyrzucenia ich do zwykłego kosza na śmieci. Są to właśnie elektrośmieci, czyli zepsute urządzenia elektryczne i różnego rodzaju kable.

zbiórka elektrośmieci Kielce

Często mamy problem z tym, gdzie takie rzeczy wywieź by odpowiednio je spożytkować, mimo że są zepsute i niezdolne do użytku. Są specjalne zbiórki takich produktów, organizowane są one w każdym mieście. Bardzo ciekawą inicjatywą jaką jest zbiórka elektrośmieci Kielce, jest to, że za każdy taki elektrośmieć, dostaje się małe drzewko, kwiat czy inną roślinę, którą można posadzić w swoim domu, czy w ogrodzie. Zbiórka elektrośmieci Kielce jest organizowana kilka razy w roku, więc każdy ma okazję z niej skorzystać. Wystarczy pozbierać z domu elektryczne śmieci, które już nie nadają się do użytku i zawieźć je w miejsce zbiórki, zyskując w ten sposób świadomość, że dba się o środowisko.