Jak czyścić pędzle do makijażu?

kinkate / Pixabay

Wiele kobiet do wykonywania makijażu stosuje pędzle i pędzelki. To niezmiernie skuteczne i praktyczne rozwiązanie. Pozwala ono na precyzyjnie rozprowadzenie produktu, przy równoczesnym oszczędzaniu kosmetyku. Warto dodać również, że makijaż wykonany pędzlami jest zdecydowanie bardziej trwały.

W przypadku pędzli trzeba pamiętać o regularnym czyszczeniu ich, aby zapewnić skórze bezpieczeństwo i higienę na odpowiednim poziomie. Jak czyścić pędzle, żeby zawsze były w dobrej formie i mogły nam służyć przez dłuższy czas?

Czyszczenie pędzli do makijażu

Aby skutecznie wyczyścić pędzle do makijażu, należy stosować proste produkty. Idealnie nadaje się szare lub antybakteryjne mydło lub szampon dla dzieci. Im prostszy skład, tym bezpieczniejszy dla naszej skóry.

Glamshop pędzle i wszelkie inne produkty dostępne na rynku najlepiej zanurzyć w wodzie z danym produktem na kilka lub kilkanaście minut, aby je odmoczyć. Znajdujące się w nich resztki kosmetyków, roztocza oraz kurz z łatwością się wówczas rozpuszczają, bez uszkadzania struktury pędzla. Następnie należy je opłukać pod czystą wodą i pozostawić w pozycji leżącej (najlepiej na stole, z główką pędzla wystającą poza jego krawędź) aż do samoistnego wyschnięcia. Gwarantuje to zachowanie pierwotnego kształtu i właściwości.