Czy da się zaplanować oświadczyny?

Bairyna / Pixabay

Oświadczyny to ważny moment, który w znaczący sposób wpływa na późniejsze życie. Istnieje wiele poradników, w jaki sposób się oświadczyć, jednak czy można powiedzieć, że są one skuteczne? Trudno powiedzieć. Na pewno można jednak zadbać o zapewnienie sobie, jak najbardziej sprzyjających warunków.

Wybór miejsca – zadbaj o otoczenie

Trudno wytypować jedną lokalizację. Wszystko zależy od Waszych upodobań. Jedno jest pewne – musi to być miejsce, w którym oboje będziecie się czuć dobrze. Nieważne czy będzie to elegancka restauracja, czy mieszkanie, czy mecz piłki nożnej. Trzeba zadbać o dobry nastrój i pogodę ducha.

Co powiedzieć na oświadczynach?

Oczywiście sama sytuacja zostanie w Waszej pamięci na lata. Warto zatem wcześniej przemyśleć, co dokładnie chcielibyśmy powiedzieć naszej wybrance. Niestety nie każdy jest mistrzem improwizacji, a również w trakcie będą intensywnie grały emocje. Dlatego też przygotowanie się jest przydatne, nawet jeśli nie dasz rady powiedzieć dokładnie tego, co chciałeś w dużej mierze ułatwi to całą przemowę. A później pozostanie już tylko czekać na upragnioną odpowiedź.