Gdzie zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe?

ReadyElements / Pixabay

Okiełznać energię dziecka odkrywając jego talenty

Dziecko to pokłady energii, ale także wielu, nieodkrytych talentów. Aby poskromić wulkaniczną moc warto skupić ich uwagę na rozwoju pasji, którą w sobie odkryją. Zajęć dla małych dzieci jest sporo. Jedne kształcą w maluchach wyobraźnię i kreatywność, inne wrażliwość, a jeszcze inne sportowy hart ducha.

Są też zajęcia, które na warsztat biorą umysł dziecka i pomagają rozwijać w nim logiczne myślenie, czasem w formie zabawy. Tego typu możliwość dają między innymi szachy, które za sprawą serialu Netflixa pod tytułem “Gambit Królowej” (w którym fenomenalnie gra nasza duma narodowa – Marcin Dorociński) stały się niesamowicie popularną rozrywką, również wśród najmłodszych.

Szachy w szkole i poza szkołą

Nauka gry w szachy może zainteresować nawet najmłodsze dzieci. W odpowiedniej szkole, przy odpowiednim nauczycielu stanie się zabawą, podczas której maluchy pojmą zasady gry i będą czerpać radość z każdym kolejnym ruchem ciesząc się z “szachów”, a tym bardziej “matów”. Na dodatek gra została włączona w plan lekcji w niektórych szkołach ze względu na niezwykły wpływ na logiczne myślenie dzieci. Jeśli maluchowi podobają się obowiązkowe zajęcia, warto zapisać go na dodatkowe rozwijając w nim talent.

Doskonałą atmosferę zapewnia https://www.chessforkids.pl/, szkoła szachowa stworzona z pasji do tej królewskiej gry. Nauczyciele to pasjonaci, którzy swoją miłością do szachów zarażają swoich uczniów i kształtują mistrzów, którzy zdobywają kolejne oznaczenia i puchary w tej dyscyplinie.

Zalety gry w szachy – dla dzieci i ich rodziców

Szachy pomagają dzieciom w skupieniu, koncentracji. Odnotowano również ich wpływ na umiejętności matematyczne, dlatego warto zapisać pociechę na dodatkowe zajęcia. Ponadto dobrze jest ćwiczyć z dziećmi w domowym zaciszu partyjki szachów. Maluch poprzez praktykę będzie stawał się coraz lepszy i śmielszy, a rodzice połkną bakcyla i spędzą miły czas ze swoją pociechą.