Ile kosztują kursy języka angielskiego ?

english-flagPowoli odchodzą w niepamięć czasy, kiedy niewiele osób potrafiło mówić w obcym języku i uczyć go. Dlatego też powszechność kursów języka angielskiego i możliwość dostępu do nich dla prawie każdego spowodowała obniżkę ich cen. Najtańsze lekcje u jeszcze studiujących osób na najniższym poziomie zaczynają się cenowo od trzydziestu czy czterdziestu złotych za godzinę. Jednak bardziej specjalistyczne kursy języka angielskiego, jak te przygotowujące do FCE czy innego specjalistycznego egzaminu potwierdzającego znajomość języka obcego zwykle są o wiele droższe. Ich cena może się zaczynać od sześćdziesięciu złotych za godzinę lekcyjną. Jednak w dobie Internetu istnieje możliwość korzystania z kursów języka angielskiego w wersji elektronicznej, co znacznie obniża ich koszty, ponieważ tak prowadzona lekcja nie wymaga stałego nadzoru nauczyciela nad uczniem. Cena kursu uzależniona jest jednak przede wszystkim od tego, jak bardzo wykwalifikowana osoba go prowadzi, jak wielka jest grupa osób uczących się, oraz jaki czas poświęcany jest owej grupie na naukę.