Wizyta klas siódmych na Policji i Kadzielni!

bty

W środę 4 kwietnia, klasy VIIc i VIIh, była z wizytą w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach, przy ul Kusocińskiego, gdzie mieści się m.in. strzelnica. Tam właśnie uczniowie zapoznali się bliżej z pracą policji, z bronią,  jaką na co dzień posługują się funkcjonariusze poszczególnych jednostek, ale również sami mogli przetestować swoje umiejętności podczas gier i zabaw, jakie zorganizowali nam instruktorzy tam pracujący. Strzelnica zaprojektowana jest do prowadzenia strzelań statycznych i dynamicznych oraz antyterrorystycznych. Nowoczesny program komputerowy, który steruje strzelnicą, pozwala na symulacje strzelań w różnych warunkach. Druga część wizyty to zajęcia w Wydziale Ruchu Drogowego. Szczegółowo i wnikliwie nasi uczniowie poznali zasady poruszania się po drogach, nie tylko będąc pieszym, ale również poruszając się np: rowerem, quadem czy motorem. W drugiej części wycieczki uczniowie odbyli podróż do przeszłości – zwiedzili niedawno otwartą w centrum Kielc jaskinię, mieszczącą się na terenie rezerwatu Kadzielnia. Jest to podziemna trasa turystyczna przebiegająca przez Jaskinię Odkrywców, Prochownię i Szczelinę, o długości 140 m i deniwelacji 10 m, rozwinięta na trzech poziomach. Jaskinie powstały w wyniku działania procesów krasowych, czyli rozpuszczania  skał przez wody zawierające dwutlenek węgla, przez bardzo długi okres czasu, liczony w milionach lat. Uczniowie podziwiali piękno natury i poznawali historię tego miejsca!

bty

bty

bty

bty

bdr

bty

bty

bty

bty

bmd

bdr

bty

bty