Wisdom of Life

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej

dsc01829

Jak co roku, uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. 14 marca przybyli do czytelni wraz ze swoimi wychowawcami, by stać się pełnoprawnymi użytkownikami zbiorów bibliotecznych i móc wypożyczać je do domu. Zanim jednak przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, obejrzeli przedstawienie pt.:„Wyprawa na Książkolandię”. Dzielni piraci pod wodzą swojego kapitana zaprosili dzieci na zaczarowaną wyspę, która leży na „Morzu wiedzy”. Inscenizację przedstawili uczniowie klasy IIIf, którzy z wielkim uczuciem wcielili się w role wilków morskich. Były piosenki o książce i gorąca zachęta do czytania. Na koniec uczniowie klas pierwszych przyrzekli, że będą częstymi bywalcami w bibliotece i będą wierni pasji czytania na zawsze.

Uroczystość uświetniła obecność pana dyrektora Sylwestra Ozgi oraz pań dyrektor: Anny Królikowskiej i Agnieszki Kundery-Burek, którzy  zachęcili dzieci do jak najczęstszego korzystania z zasobów naszej szkolnej książnicy i życzyli im wielu wrażeń z przeczytanej literatury.

Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały specjalnie wykonane zakładki do książek z informacją o godzinach otwarcia biblioteki.

Miny pierwszaków na zdjęciach z pasowania wskazują, że spodobało im się przedstawienie i miejsce, do którego przybyły wraz ze swoimi wychowawczyniami. Mamy nadzieję, że będą regularnie odwiedzać szkolną bibliotekę i staną się jej wiernymi czytelnikami.

dsc01807 dsc01809 dsc01822 dsc01827 dsc01829 dsc01832 dsc01834 dsc01837 dsc01841 dsc01843 dsc01845 dsc01857 dsc01860 dsc01862 dsc01864 dsc01867 dsc01872

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Archiwum